Skocz do zawartości

MIRAGE 2000 B


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Marek_Spy napisał:

Jakbyście widzieli latadła Lucjana to dopiero wam by szczęka opadła jako ze Lucjana znam od dawna i pamiętam loty to naprawdę było co oglądać.

Marku, podrzuć linki do filmów tychże latadeł, obejrzymy nasze lotnictwo nie zza Buga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

3 godziny temu, solainer napisał:

Proszę nie demonizować odrzutowców. Latają dokładnie tak samo jak inne modele i wcale pampersy nie są konieczne do ich obsługi. 

 

Masz rację  Piotrku ,  dodam jeszcze  że   moim zdaniem   jetami  lata się  łatwiej .  Nie ma momentu  od śmigła,   nie ryczą jak dwusuwowy  silnik  tylko   szumią, nie ma wibracji  która niszczy serwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Janekm napisał:

Marku, podrzuć linki do filmów tychże latadeł, obejrzymy nasze lotnictwo nie zza Buga :)

Lucjan to z tego co wiem nie filmuje a ja tez nie lubiłem filmować tak ze niestety ni ma 

1 godzinę temu, Lucjan napisał:

 

Masz rację  Piotrku ,  dodam jeszcze  że   moim zdaniem   jetami  lata się  łatwiej .  Nie ma momentu  od śmigła,   nie ryczą jak dwusuwowy  silnik  tylko   szumią, nie ma wibracji  która niszczy serwa .

Moze i łatwiej ale szybko co do szumu hmmm pamiętasz pulsacyjny  Kazimierza ? a szum dość głośny nie wiem czy tak sa cichsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam filmy  z lotów  jetami  z dawnych lat ,  ale nagrane   na   kasetach VHS.

 

 

Pulso to jest  straszny hałas  i nie lubię tego napędu.    Turbina szumi, huczy  o wiele przyjaźniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucjan napisał:

Mam filmy  z lotów  jetami  z dawnych lat ,  ale nagrane   na   kasetach VHS.

 

 

Pulso to jest  straszny hałas  i nie lubię tego napędu.    Turbina szumi, huczy  o wiele przyjaźniej .

Przegraj na dvd to nie bo nie trudne mogę pożyczyć jakiegoś grabera, fajna pamiątka a pulso to był niesamowity hałas ja lubię prace 4T a turbina owszem fajny dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak  wykonać zbiornik  paliwa do  jeta.       Najpierw  wycinam rdzeń ze styropianu,  następnie   oklejam  taśmą alu. ( miałem pod ręką

taśmę alu. stosowaną przez monterów przy budowie   instalacji klimatyzacji i wentylacji.),  ale można stosować taśmę  plastikową.

Następnie  wosk  i separator PVA. 

 

 

IMG_0586.thumb.JPG.68e9102ca79e1e9f1fbc66c18ecda642.JPGIMG_0588.thumb.JPG.f3ec41333f35dffea19ae65b90318346.JPGIMG_0589.thumb.JPG.bce8669ebab7b7af97c77f0fcac0df19.JPGIMG_0590.thumb.JPG.1ccc466f6166e62d73c2921090ef8405.JPGIMG_0591.thumb.JPG.e087b16aec9b8f3fab9b0f45fcf3adb0.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, robert.pilot napisał:

No to już jest przesada... nawet zbiornik zrobiony własnoręcznie... 👍

Witaj Robert.pilot.

To wcale nie przesada, wychodzi to szybciej i dużo taniej.

Następny aspekt to :

robisz pod konkkretny model a nie dopasowujesz .

pozdrawiam

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kesto napisał:

Lucjan, jaką żywicę stosujesz na zbiornik?

 

Zastosowałem  żywicę   HAVEL LH- 145 + utwardzacz  H-146 , w proporcji 100  : 30 .

Zbiornik  rozformowany.

 

 

 

IMG_0596.thumb.JPG.2e54035a4449512191efb2a311cd47d9.JPGIMG_0597.thumb.JPG.ca19f55bd49301ff822780c5f1e0c974.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JacekCichy napisał:

Mam pytanko czy ta wrega w zbiorniku ma jakies inne zadanie poza usztywnieniem? :)

Głównym  celem wręgi  jest  zapobieganie   gwałtownemu przelewaniu się paliwa w czasie wykonywania manewrów przez model.

Zbiornik jest dosyć długi  więc  zdecydowałem  się na  montaż przegrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.