Skocz do zawartości

MIRAGE 2000 B


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

Ale dlaczego trzeba tyle maskowac, zamiast np prysnac okolice zlaczen?

Oprofilowanie przejścia kadłuba w skrzydło  jest  nakładką wiec na połączeniu blach jest uskok a nie rowek ,  dlatego maskuję folią  aby nie zapryskać linii . Po pomalowaniu podkładem  usuwam maskowanie  i otrzymuję oprofilowanie z uskokiem . Po wyschnięciu   dokładnie maskuję wykonane uprzednio oprofilowanie aby nie  zapryskać  go  malując linie podziału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Godzinę temu, Lucjan napisał:

Oprofilowanie przejścia kadłuba w skrzydło  jest  nakładką wiec na połączeniu blach jest uskok a nie rowek ,  dlatego maskuję folią  aby nie zapryskać linii . Po pomalowaniu podkładem  usuwam maskowanie  i otrzymuję oprofilowanie z uskokiem . Po wyschnięciu   dokładnie maskuję wykonane uprzednio oprofilowanie aby nie  zapryskać  go  malując linie podziału. 

Ok, teraz jasne, dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć widzę że będzie piękna maszynka mam pytanie jak radzisz sobie z środkiem ciężkości ,bo ja miałem ogromne problemy i już na etapie budowy przesunąłem serva do przodu o 50 cm i wiele innych drobiazgów, jak z zbiornikiem i całą armaturą... ale jestem ciekawy dalszych postępów 

mirage.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan, widać, że kleiłeś kiedyś modele plastikowe, bo waloryzujesz model blachami jak rasowy makieciarz

Cicho obserwuję i napatrzyć się nie mogę.
Zazdroszę nie tyle czasu, bo każdy ma go tyle samo, tj. 24 godziny, co umiejętności i konsekwencji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lucjan napisał:

Miło mi  koledzy  że Wam się podoba moja robota ,  ale daleko jeszcze do ideału.  Ja mam taką filozofię dotyczącą budowy modeli :

robić szybko  w miarę dokładnie  ,tak żeby z odległości metra  dobrze wyglądały ?  - ale przede  wszystkim  muszą dobrze latać.

 

Chyba Ci sie jednostki pomyliy ?.  Twoje model wygladaj dobrze z odleglosci 1 decymetra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucjan napisał:

  Ja mam taką filozofię dotyczącą budowy modeli :

robić szybko  w miarę dokładnie  ,tak żeby z odległości metra  dobrze wyglądały ?  - ale przede  wszystkim  muszą dobrze latać.

Też  mam taką filozofię, ale nie zawsze robię szybko.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.