Skocz do zawartości

PORADNIK DLA MODELARZY DOT. PRZECIĄGNIĘCIA


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@piotr28 nie rozumiem jednego, na jakiej podstawie twierdzisz, że przesadzam odnośnie wylatanych godzin ?. Licytujemy się jak jakieś dzieciaki w piaskownicy. Lubię latać modelami, każdy wolny czas spędzam na lądowiskach. Mówisz, że ze mną nie da się porozmawiać, a w Twoich komentarzach nie ma ani jednego odniesienia do filmu, tylko prześmiewcze komentarze.

W dniu 5.06.2020 o 10:29, piotr28 napisał:

Aaaaaaaa  ,no o tym to nie pomyślałem...? 

To ja też mam tyle "nalotu"?

albo:
 

 

W dniu 4.06.2020 o 23:09, piotr28 napisał:

No i skończyło się jak zwykle......





 

W dniu 4.06.2020 o 18:30, piotr28 napisał:

To kolejny dla mnie argument że bujasz w obłokach-ale na pewno nie modelami..


to jest tylko zabawa, rozrywka, przypominam 

20 godzin temu, grzegor napisał:

Ofensywna i defensywna to są terminy wojskowe.

@grzegorstrongs-under-wing.thumb.jpg.cee594784b29d07cbc03fa0beacdeb34.jpg a to mnie zaskoczyłeś z tymi beczkami :D 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, AKocjan napisał:

@piotr28 nie rozumiem jednego, na jakiej podstawie twierdzisz, że przesadzam odnośnie wylatanych godzin ?. Licytujemy się jak jakieś dzieciaki w piaskownicy. Lubię latać modelami, każdy wolny czas spędzam na lądowiskach. Mówisz, że ze mną nie da się porozmawiać, a w Twoich komentarzach nie ma ani jednego odniesienia do filmu, tylko prześmiewcze komentarze.

A to to co jest???W Twoim temacie o Spitfire,nieudane lądowanie.

15 razy mam pisać w obu tematach?

Ja wytrzymałem tylko,a może aż do połowy filmu....

Nie rozumiem tylko co chcesz udowadniać tymi wywodami?Spaprane lądowanie i tyle tak jak napisał Paweł.Przeciągnełeś model i tyle,zdarza się.

A tak ostatnio rad udzielałeś w wątku o Raptorze 2000,wspomnę Ciebie: 

"Ostry zakręt - przeciągnięcie. Ster wysokości zaciągnięty "do góry" aż do momentu katastrofy, w następstwie czego samolot po przeciągnięciu wpadł w kora. Wystarczyło oddać  wysokość nic by się nie stało ;). "

No i co tam Arku,doskonały pilocie,z klasycznym podejściem-nie udało się?? Przecież to takie łatwe...

Ps.Jacku,wiem wiem...miałem się nie kopać z tym zwierzem na 4 nogach?

Przecież napisałem że nie da się tego słuchać co komentujesz na filmie i nie słuchałem dalej bo miałem dość,zresztą jak widać nie tylko ja...

I nie wierzę w te Twoje wylatane godziny,mam do tego prawo.A udowodniłeś mi to tym że 5-6 godzin  latałeś dziennie i lotami po 45 minut,powiedziałem Ci już i drugi raz powtórzę-głową byś nie ruszył na drugi dzień i dla mnie opowiadasz bzdury i tyle.Sam miałem okazję zrobić takie loty i po dwóch miałem dosyć na dzień,więc wiem o czym mówię-w przeciwieństwie do Ciebie.

Chwilę była cisza na forum,zjawiasz się Ty i znowu się zaczyna udowadnianie Twoich racji,najświętszych według Ciebie.Wiedzę może i masz ale też jakąś przekoszoną a praktyki i pokory-zero.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotr28 kiedyś robiłem zapiski pod Phoenixa z Volantexa (latałem tylko tym modelem), mam przykładowe screeny:
Opis tabelki:  numeracja lotów w danym dniu / numeracja lotów ogólna / data / czas lotu w minutach, obecnie latam wieloma modelami, więc n szybowcach tyle godzin nie mam
 

czas lotu_1.png

101.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te tabelki to chociaż w połowie prawda, to zazdroszczę ilości wolnego czasu, bo wspominałeś chyba, że latasz codziennie.

Swoją drogą przy tym natężeniu, by mi chyba obrzydło. To jak Gwiazdka co tydzień, albo piąteczek-piątunio codziennie.

Musisz mieć wyjątkową przyjemność z latania. Albo jakieś inne motywacje, np.: dążenie do kompetencji i poziomu eksperckiego.

W Twoich wątkach do tej pory o przyjemności, radości i relaksie pisałeś... no, niewiele.

Ja mam zacięcie do perfekcjonizmu, ale od lat staram się hamować, bo z hobby można sobie zrobić kolejny challenge, gdzie miejsce na przyjemność się cichaczem kurczy.

Ale każdy robi jak lubi (umi), a hobby niejedno ma imię :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, AKocjan napisał:

@piotr28 kiedyś robiłem zapiski pod Phoenixa z Volantexa (latałem tylko tym modelem), mam przykładowe screeny:
Opis tabelki:  numeracja lotów w danym dniu / numeracja lotów ogólna / data / czas lotu w minutach, obecnie latam wieloma modelami, więc n szybowcach tyle godzin nie mam
 

czas lotu_1.png

101.png

w sobotę 28,07.18   samego nalotu masz  ponad  4h.... dodaję do tego 30% na  obsługę + sikanie.....masz chłopie końskie zdrowie  lub fantazję a może jedno i drugie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin K. napisał:

@piotr28 poczekaj, liczy żeby się zgadzało?

Ha ha ha? O tym samym pomyślałem....

Jakoś się jeszcze nie doliczył?

Pewnie jutro poda liczbę, szuka teraz po forach na ile wystarczają Li-pole.? Arek,daj sobie spokój,to nie forum science-fiction..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ,że robił sobie tabelkę i sam siebie oszukiwał????Ciekawe myślenie, a jakie twórcze. To wygląda tak ,jak by ktoś chodził do prywatnej szkoły , opłacał miesięczne czesne i chodził na wagary? za własne pieniądze.  Wygląda na to ,że kto ma nalotu 4 h dziennie to , albo sfiksował, albo ma żółte papiery,  a już ilość zutylizowanych akumulatorów ma być miarą umiejętności i wiedzy ,to chyba koń ze śmiechu na zadzie by przysiadł. W dziale DLG latają  korespondencyjnie i też pewnie oszukują w swoich tabelkach- -ręce same opadają. Czas wyjść z tej piaskownicy zabrać wiaderka i łopatki, przestać nabijać niepotrzebnie posty nie wnoszące nic do poradnika, dostęp ?do giełdy już macie - chyba ,że ktoś chce zostać mistrzem i przez rok nabić 2445 postów

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcz mógłbym prosić o fotkę walizki na aku? Ale to tak z ciekawości bo kiedyś tutaj się chwalono w czym przechowujemy aku, chłopacy mieli fajne skrzynki wojskowe po nabojach, na lotnisku widziałem też walizki aluminiowe, podziekone na sekcje dla każdego aku osobną. Ty zabierasz pewnie kilkanascie szt na lotnisko więc też jakoś z tym musisz sobie radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.